تبلیغات
خبرگزاری ماه نیوز - بی‌ادبی‌‌های ستاره‌های تاریك

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

  ← وضعیت بازدید کننده

   

 

بی‌ادبی‌‌های ستاره‌های تاریك

تیم ملی فوتبال فرانسه، یکی از تاریک‌ترین دوران حیات خود را در جام‌جهانی ۲۰۱۰ به ثبت رساند. در کنار نتایج فاجعه‌بار شاگردان دومنك، رفتار و برخورد بازیکنان با مربی خود نیز تاسف‌بار و خجالت‌آور بوده است. نوشته زیر که وطن امروز نقل کرده، به کوتاهی چند نمونه از اینگونه رفتارهای ناشایست ستاره‌های دنیای فوتبال نسبت به مربیان، تماشاگران و خبرنگاران را مرور کرده است.
اولی اشتاین - فرانتس بکن‌باوئر (آلمان)
در جام‌جهانی ۱۹۸۶ مکزیک، دروازه‌بان تیم ملی آلمان اولی اشتاین، مربی تیم ملی آلمان را با جمله «دلقکی که باید در سوپ خود شنا کند» به سخره گرفت.
در آن هنگام «قیصر» در یک فیلم کوتاه تبلیغاتی نوعی سوپ را معرفی می‌کرد و اشاره ملی‌پوش آلمانی در واقع کنایه‌ای از سر تمسخر به مربی خود بود که تونی شوماخر را به عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی آلمان به او ترجیح داده بود. پس از به زبان آوردن این کنایه، اولی اشتاین از اردوی تیم ملی اخراج و روانه آلمان شد.
..

اریک کانتونا - هنری میشل (فرانسه)
در سپتامبر۱۹۸۸، مربی وقت تیم ملی فرانسه، هنری میشل از اریک کانتونا برای دیدار تدارکاتی با چک و اسلواکی دعوت نکرد. بازیکن نابغه اما بداخلاق فرانسوی در واکنش به این اقدام گفت: «از میکی بروک، مردی که او را خیلی دوست دارم جمله‌ای را نقل می‌کنم. او می‌گفت کسی که مسؤول‌ برگزاری مراسم اسکار است، به کیسه‌ای از لجن و کثافت می‌ماند و من فکر می‌کنم، هنری میشل نیز از چنین تعریفی دور نباشد».
رئیس‌ وقت فدراسیون فوتبال فرانسه نیز در واکنش به جمله توهین‌آمیز کانتونا، حکم محرومیت ۱۰ ماهه او را برای حضور در تمام مسابقات فوتبال صادر کرد.

 
استفان افنبرگ - گروهی از تماشاگران (آلمان)
در جام‌جهانی ۱۹۹۴ آمریکا‌، پس از دیدار ناامیدکننده تیم ملی آلمان مقابل کره‌جنوبی، بازیکن معروف ژرمن‌ها، استفان افنبرگ در واکنش به اعتراض گروهی از طرفداران این کشور با حرکت دست، به آنها بی‌احترامی کرد. برتی فوگتس، مربی تیم ملی آلمان با نظر موافق فدراسیون این کشور، افنبرگ را اخراج و او را روانه آلمان کرد. گفتنی است، پس از این حادثه، دوران فوتبال ملی افنبرگ(۳۵ بار حضور، ۵ گل) تقریبا به پایان رسید تا جایی که پس از ۴ سال دوری، برای مدت کوتاهی در ۱۹۹۸ به اردوی تیم ملی دعوت شد و سپس برای همیشه کنار کشید.


روی کین - میک مک‌کارتی(ایرلند)
روی کین کاپیتان تیم ملی ایرلند، درست چند روز قبل از آغاز جام‌جهانی ۲۰۰۲ به نشانه اعتراض نسبت به شرایط آماده‌سازی تیم، اردو را ترک کرد. سرمربی ایرلند میک مک‌کارتی از او خواست به شرط عذرخواهی در حضور بازیکنان و بیان نظراتش به تیم ملی بازگردد.
بعدها یکی از بازیکنان ایرلند به نام نایل کوئین در کنار زندگینامه‌اش، عبارتی از روی کین را در واکنش به دعوت مشروط مک کارتی اینگونه نقل می‌کند: «جام‌جهانی‌ات را می‌توانی در... بگذاری و برای خودت نگه داری....» روی کین در سال۲۰۰۴ به عنوان مربی در کنار بریان‌کر، ظاهر شد.


داویدز - هیدینک(هلند)
در جام ملت‌های ۹۶ انگلستان، ادگار داویدز، هافبک تیم ملی هلند، گاس هیدینک را مربی‌ای قلمداد کرد که «خیلی زیاد تحت تاثیر برادران دی بوئر و همچنین بركمپ است.» داویدز در رسانه‌ها از مربی تیم ملی هلند با واژه «ناتوان» اسم می‌برد. او می‌گوید: «هیدینک باید از پیروی از یک عده آدم‌های بی‌سرو پا دست بردارد.» منظور داویدز از «یک عده» برخی بازیکنان بود که به پندار او مربی تیم ملی را زیر نفوذ خود داشتند.
پس از انتشار حرف‌های ادگار داویدز، هافبک توانای هلند از تیم ملی اخراج شد. چندی بعد، هیدینک و داویدز آشتی کردند و هر دو در جام‌جهانی۹۸ حضور پیدا کردند.


نیکلا آنلکا - ژاک سانتینی(فرانسه)
در اوت۲۰۰۳ آنلکا در گفت‌وگویی با هفته‌نامه فرانسوی پاری ماچ، مربی وقت تیم ملی فرانسه را به جرم عدم دعوت از او، به باد انتقاد و توهین گرفت: «من به تیم ملی فرانسه احتیاج ندارم، مگر اینکه روی زانوی من بیفتند، عذرخواهی کنند، در این صورت هم نخست فکر می‌کنم و بعد جواب می‌دهم».
با رفتن ژاک سانتینی و آمدن ریموند دومنك در نوامبر۲۰۰۵ از نیکلا آنلکا دعوت به عمل آمد اما در جام‌جهانی۲۰۰۶ در جمع ۲۳ نفر حاضر نبود.


نیکلاس آنلکا - ریموند دومنك (فرانسه)
روزنامه معروف اکیپ چاپ پاریس، فردای شکست تیم ملی فرانسه از مکزیک در جام‌جهانی۲۰۱۰ از درگیری لفظی میان آنلکا و دومنك و حرف‌های توهین‌آمیز این بازیکن نسبت به مربی خود خبر داد.
به نوشته این روزنامه، در فاصله ۲ نیمه دومنك از عملکرد آنلکا به عنوان مهاجم نوک در چیدمان ۳-۳-۴ انتقاد می‌کند و به بازیکن خود تذکر می‌دهد که در صورت ادامه چنین عملکردی او را تعویض خواهد کرد.
در ادامه خبر آمده بود که آنلکا با لحنی تند و با واژه‌های توهین‌آمیز مربی خود را مورد خطاب و عتاب قرار می‌دهد و می‌گوید: «فلان.... هر غلطی می‌خواهی، بکن!» فردای آن شب، نیکلا آنلکا از تیم ملی فرانسه اخراج می‌شود و پیامدهای بعدی ماجرا را هم که همگان می‌دانند.

 
مارادونا – روزنامه‌نگاران(آرژانتین)
در ۵ اکتبر۲۰۰۹ آرژانتین با نتیجه یک بر صفر اروگوئه را شکست داد و به جام‌جهانی صعود کرد. در نشست رسانه‌ای، مارادونا در واکنش به انتقادهای خبرنگارانی که پیش از صعود به توانایی‌های او شک کرده بودند، گفت: «این پیروزی جوابی است به همه آنهایی که تیم آرژانتین را قبول نداشتند و توانایی‌های مرا زیر سوال می‌بردند. امروز ما بدون کمک هیچ‌کس به جام‌جهانی صعود کرده‌ایم. من از همه کسانی که آب‌نبات برای مکیدن به من دادند، عذرخواهی می‌کنم».
پس از حرف‌های تند و بی‌ادبانه مارادونا، فیفا او را برای مدت ۲ ماه از حضور در همه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم کرد، به همین دلیل مارادونا نتوانست در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی حضور یابد.

زمان و تاریخ

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : S.H.E

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان